НК BONUS

Нова декларація про доходи: коротко про головні зміни

Як ми уже повідомлялинаказом Мінфіну від 15.09.2016 р. №821 затверджено нову форму декларації про майновий стан і доходи. Зміни наберуть чинності 31 грудня поточного року. Найімовірніше, оновлену форму звітності треба буде подати вже за підсумками 2016 року. Тож зволікати з її вивченням не варто.  

Як змінилася сама декларація:

  • Розділ I (шапка) залишився незмінним.
  • Розділ II тепер розбито на 3 розділи.

Передбачається, що новий розділ II тепер буде пристосований для відображення доходів, що оподатковуються ПДФО (для підприємницьких доходів так і залишиться ряд. 10.7). На нашу «гарячу лінію» часто надходило запитання: відображати в цьому рядку виручку чи чистий дохід? У новій редакції назви рядка 10.7 тепер чітко видно: саме чистий дохід.

Новий розділ III призначено для відображення доходів, що не оподатковуються ПДФО. Як у старій формі, так і в новій, у цьому розділі СГ, що протягом року змінювали систему оподаткування, відображатимуть суму доходу, отриманого під час перебування на спрощеній системі. Якщо протягом звітного року СГ хоча б один квартал перебував на загальній системі оподаткування, він повинен подати цю декларацію. Саме в розділі III і слід буде відобразити дохід, що оподатковується ЄП (ряд.11.1). Але в цьому розділі з'явилися й нові рядки 11.2 та 11.3. Якщо раніше треба було показувати в рядку 11 всю суму доходів, які не підлягають оподаткуванню, та довідково зазначати у рядку 11.1 щодо спрощеної системи, то тепер слід заповнювати згідно з видами доходів відповідні рядки 11.1 — 11.3, на підставі яких заповнюється рядок 11. У новому розділі IV буде фіксуватися сума доходів розділів II та III.

Розділ III тепер матиме номер V, його мають заповнити фізособи, що бажають скористатися правом на податкову знижку з ПДФО. Новий розділ VI (колишній IV) призначено для підсумовування сум до сплати в частині ПДФО та військового збору. Iнформації щодо переплати ПДФО тут тепер немає — вона відображається тільки в додатку Ф2 (рядок 1.4 без мінуса). Розділ VII є колишнім розділом V і, як і раніше, призначений для виправлення помилок.

У новій формі декларації тепер немає рядка, де би здійснювався розрахунок авансів з ПДФО на наступний рік, що є логічною і довгоочікуваною зміною. Адже такі аванси тепер сплачують не з розрахункових даних за попередній рік, а виходячи з даних Книги доходів та витрат.

Якиз змін зазнали додатки до декларації

Оскільки ставка ПДФО тепер єдина — 18% й обраховується такий податок просто в декларації, потреба в додатках для обрахунку ПДФО при отриманні зарплати від двох чи більше податкових агентів та при отриманні доходів з-за кордону відпала. В оновленій формі декларації є тільки два додатки:

  • для операцій з інвестиційними активами (Ф1);
  • для підприємців (Ф2).

У додатку Ф2 розділ I залишився без змін. На жаль, проблема відображення доходів та витрат у межах різних видів підприємницької діяльності залишилася невирішеною. I надалі будемо розбивати суми «приблизно». Розділ II тепер міститиме розрахунок ПДФО за єдиною ставкою 18%. До гр. 6 ряд. 10.7 декларації слід переносити значення ряд. 1.1 розд. II Ф2.

У ряд. 1.2 додатка Ф2 слід зазначити авансові платежі за I — III квартали 2016 року. Нагадаємо, за IV кв. аванс не обраховується, остаточний розрахунок ПЗ з ПДФО здійснюється на підставі річної декларації. Аванси з ПДФО «загальносистемники» обраховують як добуток 18% від чистого доходу, отриманого в I, II та III кварталах, що відображений у Книгах обліку доходів та витрат (пп. 177.5.1 ПКУ). Якщо результуюче значення за підсумками звітного кварталу є від'ємним, авансовий внесок взагалі не сплачується.

Сума військового збору (ряд. 2.1 Ф2) переноситься до гр. 7 ряд. 10.7 декларації. Усі рядки щодо розрахунків із бюджетом та військового збору залишилися без змін.

Ми надаємо консультації та допомогу в оформленні документів на всій території України:

КиївЛьвівОдесаХарківІвано-Франківськ
ЧернівціВінницяХмельницькийЗакарпаттяХерсон
ЧернігівТернопільДніпропетровськЖитомирЗапоріжжя
КіровоградПолтаваСумиМиколаївЧеркаси

У м. Дніпро і Дніпропетровській області наші послуги надаються для всіх, як великих, так і невеликих, територіальних центрів:

ПокровкаВасильківкаНовомосковськКам'янськеВільногірськСолоне
ПетриківкаНікопольМежеваПавлоградМагдалинівкаПокров
ПетропавлівкаКривий РігВерхньодніпровськАпостоловеСофіївкаП'ятихатки
ТомаківкаМарганецьЦаричанкаЖовті ВодиСинельниковеКринички
Е-декларування доходів Податкова консультація Управлінський облік Управлінський аудит Юридична консультація Due Diligence

ДніпроНовомосковськПетриківкаМежоваПетропавлівкаАпостоловеП'ятихаткиЦаричанкаЖовті ВодиСинельникове
МарганецьКривий РігМагдалинівкаВільногірськВасильківкаНікопольСофіївкаКринички
ТомаківкаВерхньодніпровськПавлоградСолонеПокровкаКаменськеПокров

© 2016, Податкова та юридична консультація «Bonus»
м. Дніпро, пр. Мануйловський, д. 73
bonus@helpnalogi.com
тел.: +38 098 484-89-56 , +38 050 480-71-49, +38 099 470-43-83, +38 050 453-76-14.виготовлення і просування сайту - 0562.dp.ua
.
+38 098 484-89-56
+38 050 480-71-49
+38 099 470-43-83
+38 050 453-76-14
м. Дніпро
пр. Мануйловський, д. 73
bonus@helpnalogi.com
. . . .

Зв'язатися з нами

  • * Поля обов'язкові для заповнення
  • Наприклад: Іванов Іван Іванович
  • Формат: +3800000000
  • Формат: example@gmail.com

Публічний договір

Ознайомитися